Офіційний веб-сайт Буської міської ради

Get Adobe Flash player

Про транспортний податок

 

 

 

БУСЬКА МІСЬКА РАДА

БУСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                         Ш СЕСІЯ  СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

   РІШЕННЯ

від  10.02.2016р. №40                                                                                                м. Буськ 

Про внесення змін в Положення про транспортний податок на території Буської міської ради.

      На підставі  Закону України Закону № 909-VIII від 24.12.2015} «Про внесення змін до податкового кодексу України» , «Про місцеве самоврядування в  Україні», Буська міська рада –

                                                                       ВИРІШИЛА:

1.      Внести зміни в Положення про транспортний податок на території Буської міської ради затверджене рішенням 35 сесії Буської міської ради від 23.01.2015р. №7 і викласти його в такій редакції (Додається)

2.      Секретарю міської ради оприлюднити рішення на стенді міської ради.

3.      Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Буської

міської ради з   питань планування та бюджету.

 

             Буський міський голова              Р.Сліпець                                                                                 

 

                                Додаток

                                                                                                                                 до рішення Буської міської

                                                                                                                                  від 10.02 2016 №40

                                                                                                                             «Про затвердженняПоложення

                                                                                                                              про транспортний податок»

 

                                                 ПОЛОЖЕННЯ

                                       про транспортний податок 

1.       Положення про транспортний податок (надалі – Положення) розроблене на основі

 Податкового кодексу України та відповідно до Закону України “Про місцевесамоврядування в Україні“.

2.       Це Положення визначає ставку, порядок обчислення та сплати транспортного податку на території   Буської міської ради.

3.       Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі  нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 1.4 цього Положення є об’єктами оподаткування.

 

4.       Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти     років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад  750 розмірів    мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

                 Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що      реалізує державну  політику економічного розвитку, за методикою,     затвердженою Кабінетом Міністрів  України, виходячи з марки, моделі, рокувипуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки      переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на   його офіційному веб-сайті.

5. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування     відповідно до пункту 4 цього Положення.

6. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000  гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до    пункту 4 цього Положення.

7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

8. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб    здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника       податку.

 

9. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку      та  відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику   податку  контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року  базового    податкового (звітного) періоду (року). 

10. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

11. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішеньпро сплату податку фізичним особам нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. 

12. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня  2016 року подати контролюючиморганам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для  розрахунку податку. 

13. З 01.04.2016 органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

 

14. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

15. Платники податку юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до   20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

16. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

17. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

18. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

              19. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного      року   податок   сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця,       наступного за     місяцем, в якому  вік такого автомобіля досяг (досягне)    п’яти років.

           20. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем,    якийвідповідно  до підпункту 4 Положення є об’єктом оподаткування,   транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця,   наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння              легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним   документом про внесення відомостей про вчинення кримінальногоравопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим              уповноваженим державним органом. 

           21.У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному       володільцю)  податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в     якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого,      прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати       контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з      моменту отримання.

          22. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем,   який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об’єктом   оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником

           податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей  про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових     розслідувань.

           23. У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнюючадекларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30      календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення    ухвали суду.

24.Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою  заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення   звірки даних щодо:

 а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; 

 б) розміру ставки податку;

 в) нарахованої суми податку.

25. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та  даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналіввідповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право

власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єктоподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

26.Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом,звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування".

27. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування ізараховується до       міського бюджету Буської міської ради  згідно зположеннями Бюджетного кодексу       України.

28. Транспортний податок сплачується:

28.1. Фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податковогоповідомлення-   рішення.

28.2. Юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числамісяця, що ступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

     Секретар міської ради                                                                         Л.Рудіон

 

 

 

                                                                  

3.      

 

                                                                                          

 

 

 

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування

Відвідувачі
625
Статті
157
Перегляди статей
73272