Офіційний веб-сайт Буської міської ради

Get Adobe Flash player

НА СТОРОЖІ ВОДНИХ РЕСУРСІВ

 

НА СТОРОЖІ  ВОДНИХ  РЕСУРСІВ

 

 

Водне господарство є складовою економіки держави. Воно тісно пов’язане з усіма галузями і безпосередньо впливає на задоволення необхідних соціальних і побутових умов життя населення.

Висихання малих річок невідворотно призводить до деградації великих річок, тому проблема їх збереження  та оздоровлення є однією з найгостріших для нашого району.    Їх на нашій території протікає 14, загальною довжиною 224,3 км , з них дві середніх – Західний Буг -42,8 км і Стир- 9,0 ; 12 малих річок довжиною 172,5 км.

Перш за все, ми  повинні відновлювати водні джерела, адже витік кожної річки, річечки чи струмка починається саме з природного джерела - зародка водної артерії. За рахунок цих  витоків поповнюються водою наші річки та ставки .Тому із давніх-давен людина завжди турбувалася про чистоту водних джерел, очищала їх від мулу та упорядковувала.

Розуміючи важливість проведення таких заходів ми надіємось на сприяння  населення та учнів шкіл активно включитися в роботу з відновлення природних джерел.  Справжнім святом стає освячення відновлених природних джерел, в якому беруть участь жителі населених пунктів, студентська та учнівська молодь, громадськість. Облаштування одного-двох джерел не може істотно вплинути на повноводність чи стан наших річок. Але важко переоцінити те велике культурно-просвітницьке, еколого-виховне значення, які мають такі роботи. Адже коли мешканці сіл чи містечок, особливо підростаюче  покоління, спільно з водогосподарниками докладуть зусиль до облаштування джерельця, нададуть йому ошатного вигляду, розчистять його, то навряд чи вони забудуть  про власну відповідальність за чисте довкілля, бо  відчуття господаря на землі і починається з ковтка чистої води зі звільненого від намулу джерела, із турботи про навколишнє природне середовище.

Ми розуміємо, що важливим чинником охорони і  недопущення забруднення поверхневих вод є створення і утримання в належному стані навколо водойм прибережних захисних смуг, де має бути обмежений і регламентований режим господарської діяльності.

Водогосподарські організації тут намагаються об’єднати зусилля всіх суб’єктів господарювання для якнайшвидшого завершення роботи по встановленню в натурі меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг та спрямувати їх діяльність на виконання комплексу заходів щодо недопущення забруднення та засмічення цих зон, що, на жаль , ще має місце.

Усі мають зрозуміти , що дефіцит водних ресурсів, який відчувається вже сьогодні, при недбалому ставленні до них у найближчому майбутньому матиме негативні наслідки для країни. Об’єм прісної води, що є в розпорядженні людини для споживання не є невичерпним. Тому водні ресурси треба берегти, як зіницю ока не тільки для себе, але й для наших дітей та онуків.

 

Буське управління водного господарства

 

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування

Відвідувачі
607
Статті
157
Перегляди статей
65618