Офіційний веб-сайт Буської міської ради

Get Adobe Flash player

Ставки Буського району

 

Охорона і відродження водних ресурсів , поліпшення екологічного стану водних об’єктів  є серед головних завдань  Буського управління водного господарства.

Подорожуючи нашим краєм, на своєму шляху обов’язково натрапиш на ставок. На даний час в регіоні нараховується 53 ставки загальною площею водного дзеркала 289,9805 га  . На 12 ставків ( площа водного дзеркала  113,1600 га ) заключено договора оренди водного дзеркала ,  14 ставків знаходиться в постійному користуванні , площею водного дзеркала -126,3934 га , а 25 водних об’єктів, площею водного дзеркала  37,0271 га ,  знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування і знаходяться здебільшого у незадовільному стані . Не маючи свого  господаря  вони стали занедбаними .                               

Широка спільнота починає  турбуватись про  збереження довкілля, коли воно вже майже зруйноване, коли пересихають ставки, гине риба у водоймах. А коли  зовнішні ознаки екологічної проблеми зникають , то відразу ж зникає і активність людей спрямованих на її вирішення. Так , можемо нарікати на чиновників, владу, які відповідають за екологічну ситуацію. Але, насамперед,  маємо шукати цензора в собі.  Це ж ми, щиросердечні захисники природи, спускаємо гноївку у ставки , створюємо звалища із сміття поблизу них. І допоки не змінимось самі,  не заговорить наша свідомість, до тих пір проблема не зрушить з місця.

Сьогодні спільно з органами місцевого самоврядування спеціалісти УВГ проводять роботу по якнайшвидшій передачі в оренду водних об’єктів . Ті ставки , які знайшли  свого господаря стали „невеличким курортом” для місцевих  мешканців. Цієї весни проведені численні заходи, щодо охорони  водних об’єктів , зокрема прибирання і озеленення прибережних захисних смуг ставків, де були залучені працівники нашого управління , орендатори , адміністрація сільських рад , а також мешканці навколишніх сіл.

         Хочемо нагадати нашим читачам що, прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води ( у межевий період )шириною:

·        для малих річок, струмків і потічків,  також ставків площею менше            3 гектарів – 25 метрів;

·        для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари – 50 метрів;

·        для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

       Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

        У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

1.     розорювання земель ( крім підготовки грунту для залуження й заліснення ), а також садівництво та городництво;

2.     зберігання та застосування пестицидів і добрив;

3.     улаштування літніх таборів для худоби;

4.     будівництво будь-яких споруд ( крім гідротехнічних, гідрометричним та лінійних ), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

5.     миття й обслуговування транспортних засобів та техніки;

6.     улаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Об’єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

Шановні краяни, слід пам’ятати , що забруднення й засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозаборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію грунтів та інші шкідливі явища .

Підбиваючи підсумки, необхідно відмітити, що водоохоронні заходи  формують у молоді і населення екологічний світогляд, виховують у громадян дбайливе ставлення до водних ресурсів.

 

 

 

              Буське управління водного господарства

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування

Відвідувачі
550
Статті
133
Перегляди статей
41424