Офіційний веб-сайт Буської міської ради

Get Adobe Flash player

Ставки Буського району

 

Охорона і відродження водних ресурсів , поліпшення екологічного стану водних об’єктів  є серед головних завдань  Буського управління водного господарства.

Подорожуючи нашим краєм, на своєму шляху обов’язково натрапиш на ставок. На даний час в регіоні нараховується 53 ставки загальною площею водного дзеркала 289,9805 га  . На 12 ставків ( площа водного дзеркала  113,1600 га ) заключено договора оренди водного дзеркала ,  14 ставків знаходиться в постійному користуванні , площею водного дзеркала -126,3934 га , а 25 водних об’єктів, площею водного дзеркала  37,0271 га ,  знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування і знаходяться здебільшого у незадовільному стані . Не маючи свого  господаря  вони стали занедбаними .                               

Широка спільнота починає  турбуватись про  збереження довкілля, коли воно вже майже зруйноване, коли пересихають ставки, гине риба у водоймах. А коли  зовнішні ознаки екологічної проблеми зникають , то відразу ж зникає і активність людей спрямованих на її вирішення. Так , можемо нарікати на чиновників, владу, які відповідають за екологічну ситуацію. Але, насамперед,  маємо шукати цензора в собі.  Це ж ми, щиросердечні захисники природи, спускаємо гноївку у ставки , створюємо звалища із сміття поблизу них. І допоки не змінимось самі,  не заговорить наша свідомість, до тих пір проблема не зрушить з місця.

Сьогодні спільно з органами місцевого самоврядування спеціалісти УВГ проводять роботу по якнайшвидшій передачі в оренду водних об’єктів . Ті ставки , які знайшли  свого господаря стали „невеличким курортом” для місцевих  мешканців. Цієї весни проведені численні заходи, щодо охорони  водних об’єктів , зокрема прибирання і озеленення прибережних захисних смуг ставків, де були залучені працівники нашого управління , орендатори , адміністрація сільських рад , а також мешканці навколишніх сіл.

         Хочемо нагадати нашим читачам що, прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води ( у межевий період )шириною:

·        для малих річок, струмків і потічків,  також ставків площею менше            3 гектарів – 25 метрів;

·        для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари – 50 метрів;

·        для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

       Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

        У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

1.     розорювання земель ( крім підготовки грунту для залуження й заліснення ), а також садівництво та городництво;

2.     зберігання та застосування пестицидів і добрив;

3.     улаштування літніх таборів для худоби;

4.     будівництво будь-яких споруд ( крім гідротехнічних, гідрометричним та лінійних ), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

5.     миття й обслуговування транспортних засобів та техніки;

6.     улаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Об’єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

Шановні краяни, слід пам’ятати , що забруднення й засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозаборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію грунтів та інші шкідливі явища .

Підбиваючи підсумки, необхідно відмітити, що водоохоронні заходи  формують у молоді і населення екологічний світогляд, виховують у громадян дбайливе ставлення до водних ресурсів.

 

 

 

              Буське управління водного господарства

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування

Відвідувачі
613
Статті
157
Перегляди статей
70341